O nás


Firma Kafan-Truhlářství byla založena Mikulášem a synem Milanem Kafanem v roce 1990. Oba předtím pracovali u OPS v Teplicích v oblasti památkové péče v dílně se sídlem v Oseckém klášteře.

Jejich práce spočívala v opravách, restaurování, výrobě replik oken, dveří, nábytku, interiérů, podlah v historických objektech v širokém okolí. Práci najdeme na zámcích: - Sychrov, Libochovice, Ploskovice, Krásné Březno, Zákupy, Střekov a především klášter Osek – oprava interiérů a jiné. Firma se od počátku své existence zabývala restaurováním a výrobou nábytku.

V roce 1994 se ve spolupráci s německou truhlářskou firmou Franka Stempina přeorientovala na výrobu dřevěných oken a vchodových dveří profil EURO IV 68 a vnitřních dveří z masivního dřeva. Tato produkce tvoří hlavní výrobní program firmy dodnes. Na všechny své výrobky firma vlastní protokoly o shodě ze zkušebny ze Zlína.

V dnešní době pracuje v truhlárně už 3. generace rodiny Kafanů, hlavní sortiment tvoří okna a dveře IV68/IV78, špaletová okna do historických budov, interiérové dveře, zimní zahrady a pergoly. Momentálně má firma okolo 10 stálých zaměstnanců a skoro 1000 dokončených projektů a staveb. Naše okna naleznete především v severních Čechách, Praze, Německu ale také v Irsku.